Bogusław Owoc u Jana Pospieszalskiego

Już dziś (czwartek, 15 maja) o godzinie 22:30 w programie „Bliżej” w TVP Info Jan Pospieszalski będzie gościł Bogusława Owoca, jednego z najbardziej aktywnych członków olsztyńskiego oddziału stowarzyszenia Solidarni 2010. Tematem programu będzie szeroko pojęta opcja zerowa w wymiarze sprawiedliwości, o którą od wielu lat walczy Bogusław Owoc.

Przypomnijmy. Bogusław Owoc został zatrzymany 1 października 1985 roku. Po prawie pięciu miesiącach aresztu skazano go na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny. Od 1987 r. był członkiem Polskiej Partii Niepodległościowej, szefem okręgu warmińsko-mazurskiego tejże partii i jednocześnie przeciwnikiem obrad Okrągłego Stołu w roku 1989, w związku z czym nie brał udziału w wyborach w roku 1989 i 1990. PPN po raz pierwszy w wyborach do sejmu wystartowała w roku 1991. Rok później PPN wchodzi w skład Ruchu dla Rzeczypospolitej, zaś Bogusław Owoc zostaje przewodniczącym jej struktur wojewódzkich. W 1994 roku Bogusław Owoc został współautorem koalicji ugrupowań centroprawicowych. Warmińskie Forum Centroprawicy staje się tym samym znaczącą siłą w Radzie Miasta w Olsztynie. Bogusław Owoc był członkiem komisji rewizyjnej RM, wskazując na nieprawidłowości gospodarcze, jakie miały w niej miejsce. Był też czlonkiem Zarządu Głównego RdR, a od 27 lipca do 31 grudnia 1998 r. – wicewojewodą warmińsko-mazurskim.

– Moim zdaniem była to próba eliminacji mnie z samorządu – mówi Bogusław Owoc.

Od roku 2002 Bogusław Owoc stał się – jak sam mówi – „etatowym oskarżonym olsztyńskiego wymiaru tak zwanej sprawiedliwości”.

Ostatnie najbardziej spektakularne wystąpienie Bogusława Owoca miało miejsce 3 maja podczas uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, kiedy to były wicewojewoda publicznie odmówił przyjęcia jednego z najważniejszych wyróżnień – Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Bogusław Owoc stwierdził, że krzyża nie odbierze dopóty, dopóki Polska nie jest krajem demokratycznym.

– Spotkam się z wojewodą i przekażę mu dokumenty, które świadczą o tym, że sądownictwo w naszym kraju to zorganizowana grupa przestępcza. Jako więzień polityczny z lat 1985-1986 mogę zdecydowanie stwierdzić, że obecne bezprawie jest równie duże jak w tamtych czasach, a nawet większe. Tylko opcja zerowa pozwoli na naprawę wymiaru sprawiedliwości – mówił m. in. Bogusław Owoc.

Jeśli ktoś z naszych czytelników nie widział jeszcze owego wystąpienia Bogusława Owoca – zapraszamy do obejrzenia filmu!

Zachęcamy również do przypomnienia sobie, w jaki sposób Bogusław Owoc walczył do tej pory o godność i swoje dobre imię:

Dodaj komentarz