Hejter przeprasza olsztyńskiego blogera!

Stanisław Olsztyn mieszkaniec Olsztyna od 1 marca 2014 roku prowadzi blog „Ku prawdzie”. Jak napisał na stronie „Kim jestem?” blog założył i pisze by „podążać ku prawdzie w… Olsztynie i w Polsce”.

Przez mijający już rok od rozpoczęcia pisania bloger udowodnił, że rzeczywiście podąża ku prawdzie. Wpisy są inspirowane przede wszystkim aktualnymi wydarzeniami w Olsztynie i w Polsce. Bloger nie stroni od spraw drażliwych i kontrowersyjnych. Pisze o życiu społecznym, polityce, sztuce i sporcie.

Daje także możliwość wypowiedzenia się mieszkańcom Olsztyna i nie tylko. W cyklu mini wywiadów, w których na ogół pada tylko jedno pytanie: „Jaka jest Twoja prawda?” blogerowi odpowiadali już tacy znani mieszkańcy Olsztyna jak Bogusław Owoc, Wioletta Sawicka, Danuta Nachurska czy Justyna Sołowiej. Także Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta w tegorocznych wyborach odpowiedział na pytanie: „Jaka jest Twoja prawda?”.

Poczytność i popularność blogu potwierdza licznik osób odwiedzających i stale rosnąca ilość odsłon. Tak niszowy blog ma blisko 500 osób odwiedzających dziennie i już przekroczył 10 tysięcy odsłon na miesiąc.

Jednak tego poczytnego blogera nie ominęła także krytyka slangowo określana „hejtowaniem”. Już na początku swojej przygody z blogowaniem Stanisław Olsztyn na portalu wykop.pl został porównany do ówcześnie słynnego wielokrotnego mordercy. Wpis zamieścił internauta podpisujący się nickiem „nunusmani”. Bloger będąc w swoim przekonaniu prawym człowiekiem nie mógł puścić płazem takiej obrazy. Niezwłocznie złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Północ i cierpliwie oczekiwał na wyniki wszczętego dochodzenia.

Jakież było zdziwienie blogera gdy po 4 miesiącach oczekiwania otrzymał z prokuratury postanowienie o umorzeniu dochodzenia z uwagi na „brak interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu” bez ustalenia danych osobowych hejtera. Po analizie uzasadnienia postanowienia o umorzeniu dochodzenia i po przeglądzie akt sprawy bloger złożył do Prokuratora Okręgowego zażalenie na wydane postanowienie, wytykając Prokuraturze Rejonowej Olsztyn – Północ brak należytej staranności w przeprowadzonym dochodzeniu. Zażalenie zostało uwzględnione i dochodzenie wznowiono. Aby dochodzić swojego prawa do ochrony czci i godności bloger potrzebował danych osobowych hejtera. Tylko to umożliwiało mu złożenie prywatnego aktu oskarżenia do sądu.

Jeszcze przed oficjalnym powiadomieniem prokuratury o wynikach dochodzenia bloger otrzymał wiadomość od „nunusmani”. Marcin z Piotrkowa napisał: „Z ciekawością przeczytałem Pana Blog i zrozumiałem ze Walczy Pan o Normalność w tym kraju, której tak mi brakuje. Wiem teraz, że gdybym wiedział, że na miniaturce jest Pan o czym nie wiedziałem i przeczytałbym całą stronę, która była w linku zachowałbym się inaczej… proszę przyjąć moje najszczersze przeprosiny oraz szacunek dla Pana za Walkę o Normalność w tym kraju”.

Bloger przeprosiny przyjął i uważa sprawę za zakończoną po dżentelmeńskiej umowie, że Marcin z Piotrkowa wycofa obraźliwy wpis i w rewanżu będzie teraz promować blog „Ku prawdzie”.

Przedstawiamy powyższą historię wszystkim czytelnikom i piszącym komentarze ku przestrodze. Pamiętajcie, że publikując teksty w internecie nawet pod pseudonimem nie jesteście anonimowi!

Panu Stanisławowi życzymy powodzenia w konkursie na Blog Roku 2014 w kategorii „Życie i społeczeństwo”. Chętni mogą jeszcze wesprzeć tego olsztyńskiego blogera. Do wtorku do godziny 12:00 można wysyłać wiadomości z telefonów komórkowych o treści: C11671 pod numer 7122. Koszt jednej wiadomości to tylko 1,23 zł brutto a dochód z głosowania przeznaczony jest na Fundację Dzieci Niczyich. W konkursie liczy się jeden głos z jednego numeru. Popierajmy aktywnych mieszkańców Olsztyna

Dodaj komentarz