Jarosław Gowin w Olsztynie. Zobacz filmy i zdjęcia

Dziś w Olsztynie przebywał prezes Polski Razem oraz były Minister Sprawiedliwości, Jarosław Gowin. O godzinie 15:00 pod Wysoką Bramą odbyła się krótka konferencja prasowa, na której Gowin udzielił poparcia kandydatce zjednoczonej prawicy na prezydenta Olsztyna, Iwonie Arent z Prawa i Sprawiedliwości. Wizyta odbyła się bowiem pod hasłem „Wspólna lista zjednoczonej prawicy jedyną szansa na zmiany w Olsztynie”.

Gowin poprosił także o oddawanie głosów na kandydatów wywodzących się z PRJG, m. in. Michała Wypija, kandydującego z drugiego miejsca na liście z okręgu nr 3, obejmującego osiedla: Śródmieście, Kościuszki, Kormoran, Nagórki oraz os. Mazurskie.

Michał Wypij zachęcał wszystkich do udzielenia wsparcia osobom, które ostatnio doświadczyły na sobie dziwnego zamachu na wolność słowa. Mowa o redaktorze naczelnym Expressu Olsztyn, Piotrze Niczyperowiczu, redaktorze Adamie Socha z Debaty oraz o Pawle Warocie, zwolnionemu z pracy w Instytucie Pamięci Narodowej. Z kolei Jarosław Gowin zadeklarował naszemu redaktorowi naczelnemu swoją pomoc w rozwiązaniu sprawy zarzutów w sprawie rzekomego znieważenia policjantki.

W konferencji uczestniczyli także: znany naukowiec, prof. Michał Wojciechowski, radna Elżbieta Wirska oraz adwokat Marcin Kotowski, którzy również kandydują w najbliższych wyborach samorządowych.

Po konferencji prasowej przyszedł czas na spacer po starówce, rozmowę z mieszkańcami oraz rozdawanie ulotek wyborczych.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych oraz relacji fotograficznej z dzisiejszej wizyty Jarosława Gowina w Olsztynie. Na jednym z filmów zarejestrowaliśmy krótką rozmowę, którą przeprowadziliśmy z prezesem PRJG.

Dodaj komentarz