Kłamstwa Bronisława Komorowskiego

Obecny prezydent musi się pożegnać ze swoim stanowiskiem po pięcioletnim, niezbyt pracowitym (nie licząc ostatnich dwóch tygodni) okresie przebywania w pałacu. Widoczną gorycz porażki nie przykrył wymuszony, sztuczny uśmiech na twarzy. Widać to było, a raczej słychać, bo werbalnie nie zdołał ukryć niechęci nie tylko do przyszłego prezydenta, ale i do jego wyborców. Cóż to za podziękowania i gratulacje?! Jakaż to „zgoda” bije z jego sztandaru wyborczego, kiedy dziękując swoim wyborcom mówił o 47 procentach jako pospolitym ruszeniu, które ma powstrzymać falę nienawiści i agresji?[1] Biedny taki prezydent kraju, którego większość obywateli sieje „nienawiść i agresję” (przeciwko niemu?). Fałsz i obłudę urzędującego (jeszcze) prezydenta było słychać i widać zanim otwierał usta.

To faryzeuszostwo jest widoczne nie tylko u niego, ale i w całej formacji PO, która w końcówce tak rozpaczliwie go popierała. „Obywatelski” kandydat „odwdzięczył się” i dał temu wyraz  podczas drugiej debaty, gdy się wstydził flagi PO, która ostatecznie wylądowała przy bucie redaktor Olejnik. Większość, bo 52 % społeczeństwa już się wstydzi, a 48 % jeszcze nie wie, że ma się wstydzić, gdyż nie dowie się tego z TVN-u, Polsatu, czy od przypochlebiającego się władzy Lisa lub resortowego wnuczka, Kraśki. Za to młodzież w wyborach uznała całe to towarzystwo za „kichę, obciach i siarę”, i potraktowała należycie.

Znamienne jest, że zarówno Platforma mieniąca się Obywatelską jak i jej kandydat tylko czasami powie prawdę gdy się pomyli. A kłamstw PO i wywodzącego się z niej prezydenta jest tyle, że i na wołowej skórze by nie spisał. Warto więc może wspomnieć chociaż tylko te z ulotki wyborczej:

1)  ”Zgoda …”?! Jaka była to „zgoda” w wykonaniu Komorowskiego świadczą jego występy podczas wieców, gdzie wrzeszczał do swoich oponentów: „Nie ma zgody” i „To my mamy rację”.

2) … i bezpieczeństwo”?!
a) bezpieczeństwo wewnętrzne: Prezydent zarzucał i zarzuca, że „PiS jątrzy w sprawie katastrofy smoleńskiej”. To jest typowe dla środowiska GW, z jego guru, Michnikiem Adamem na czele, żeby domaganie się „Prawdy” nazywać przewrotnie jątrzeniem. Fałszem jest mówienie, że Państwo zdało wtedy egzamin. Państwo to Naród i „póki żyjemy” to My zdaliśmy egzamin. Natomiast to „oni” – rządzący nie zdali egzaminu i zawiedli na całej linii, bo nie zapewnili bezpieczeństwa nawet najważniejszej Osobie w Państwie. Na domiar złego, do wyjaśnienia Tragedii Smoleńskiej rząd wyznaczył osobę odpowiedzialną (jako MSWiA miał bezpośredni nadzór nad BOR) za brak zapewnienia elementarnego bezpieczeństwa Głowie Państwa. Mianowanie przewodniczącym KBWLLP Jerzego Millera jako sędziego we własnej sprawie to jest zwykły bandytyzm. W takim przypadku wszystkie ustalenia tzw. komisji Millera nie mają żadnej wagi! To jak ja, zwykły obywatel mam się czuć bezpiecznie we własnym Kraju?
b) bezpieczeństwo zewnętrzne: Rząd, przy wydatnej pomocy prezydenta Komorowskiego osłabił Armię do granic bezbronności, gdy okradli MON z pieniędzy zagwarantowanych konstytucyjnie, by ratować budżet „zielonej wyspy”. Mówienie, że mamy 100 000 żołnierzy jest fałszem. Bo z tego 10 000 NSR to są w rzeczywistości pełniący funkcję strażaków a nie żołnierzy i następne 15 000 kobiet źle wyszkolonych. Jeśli taka „żołnierka” nie chce założyć czapki wojskowej, tylko furażerkę by nie popsuć fryzury i mówi, że nosiła hełm i zakładała maskę p.gaz, to wywołuje u mnie tylko pusty śmiech. Zrezygnowano z tarczy antyrakietowej a teraz na gwałt myśli się o dozbrajaniu, modernizowaniu i obronie powietrznej przy niejasnych przetargach na sprzęt zagraniczny.

3) Rodzina?! W „trosce” o jaką rodzinę prezydent podpisuje tzw. „Konwencję antyprzemocową”, która wprowadza płeć społeczno-kulturową warunkowaną zachowaniami społecznymi, a z drugiej strony nakazuje tworzenie instytucji odpowiedzialnych za koordynację, wdrażanie, monitorowanie, zbieranie, analizowanie i rozpowszechnianie danych przy wprowadzaniu w życie tej konwencji. Bronisław Komorowski, pod instytucjonalnym przymusem wprowadza państwo wyznaniowe z religią genderową. Ponadto: Kodeks karny gwarantuje wszelką ochronę prawną człowiekowi. Komorowski nie uważa kobiety za człowieka (jego zachowanie wobec Dunek, pogawędka z Barackiem Obamą), bo wprowadza nowe prawo, osobne dla kobiet.

4) Gospodarka?! Czy o „rozwoju” gospodarki może świadczyć upadłość polskich stoczni (rzekomo z powodu bezprawnego dotowania przez rząd), by za to mogły świetnie prosperować sąsiednie stocznie niemieckie (faktycznie dotowane przez ich rząd)? Kondycję polskiej gospodarki pod rządami PO świetnie symbolizuje budowa gazoportu w Świnoujściu już od dziewięciu lat. O Polskich Inwestycjach Rozwojowych nie kto inny jak wysoki urzędnik państwowy wyrażał się, że to ”ch …, d … i kamieni kupa”. Jak może Komorowski zarzucać Dudzie brak pokrycia w budżecie obietnicy powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego, gdy sam obiecywał (już przestał) jeszcze większe obniżenie tego wieku?

5) Polityka zagraniczna?! Polityka prowadzona przez rząd i prezydenta zaowocowała odsunięciem Polski od współdecydowania w życiowej sprawie – konfliktu za naszą granicą. Wcześniej, błędna ocena Rosji jest przyczynkiem jej agresji na naszego sąsiada.

6) Dialog?! Komorowski tak wykonywał swoje obowiązki, że trzeba było mocnego wstrząsu ze strony wyborców, by się obudził i wziął się wreszcie do roboty. Na ulicy prowadził „dialog” z ludźmi za pomocą suflerki?!

7) Dumni z Polski?! Czy szacunek dla tradycji ma symbolizować czekoladowy orzeł, nazwany przez Polaków „możełem Komorowskiego”? Podczas najważniejszych uroczystości narodowych nowoczesny patriotyzm ma się wyrażać poprzez kotylioniki i różowe baloniki?

Nie powierza się majstrowi, w dodatku nie dającego gwarancji, który spartaczył robotę, by ją poprawiał. A w przypadku prezydenta Komorowskiego, aż się wierzyć nie chce by zrobił to niechcący, z niewiedzy, z niedouczenia.

Antoni Górski

Dodaj komentarz