Romanca i Express Olsztyn w Radiu Oko, czyli jak to jest po drugiej stronie mikrofonu

Wczoraj dwie dziennikarki Expressu Olsztyn, publikujące pod pseudonimami amark i akka, doświadczyły niezwykłej przygody i znalazły się nagle po drugiej stronie. Nie, nie po drugiej stronie lustra, a po drugiej stronie mikrofonu, bowiem z odpytujących stały się odpytywanymi. A to wszystko w przytulnych pomieszczeniach ostrołęckiego radia Oko, które jest  najpopularniejszym radiem informacyjno-muzycznym na Mazowszu, części Podlasia oraz części Warmii i Mazur!

Do Ostrołęki udałyśmy się na zaproszenie Tomasza Runo, niezmordowanego i niestrudzonego menedżera naszych medialnych podopiecznych, czyli zespołu Romanca. Towarzyszyłyśmy liderowi Romancy, Rolandowi Bilickiemu oraz gitarzyście zespołu, Piotrowi Wesołowskiemu – dla przyjaciół Śliwa.

Tomasz Runo prowadzi w Radiu Oko arcyciekawą audycję pod tytułem Nocne Rozmowy z Gwiazdami. I wczoraj jako dziennikarki EO robiłyśmy właśnie za owe gwiazdy! Byłyśmy co prawda tylko tłem dla prawdziwych gwiazd – oprócz Rolanda i Piotra Tomasz Runo zaprosił bowiem jeszcze dwie przecudnej urody romskie artystki: siostry Patrycję i Andżelikę Siwak z zespołu Gipsy Stars – jednak i tak uszczknęłyśmy co nieco z ich blasku.

Obawiałyśmy się co prawda trochę dwugodzinnego występu na żywo – był to nasz debiut radiowy – jednak 120 minut minęło błyskawicznie. I to tak błyskawicznie, że na koniec wszyscy zgodnie westchnęli: „to już?!”

Tomasz prowadził rozmowę dynamicznie, realizator programu, Kuba Rutka, perfekcyjnie czuwał nad całością, a muzyka grana na żywo na pewno rozruszała słuchaczy, bo prezentowane były prawdziwe perełki romskiego folkloru. Nie zawiedli też słuchacze, dzwoniący do studia, żeby podzielić się swoimi refleksjami na temat kultury romskiej.

Rozmawialiśmy o stereotypach w postrzeganiu Romów, o planach na przyszłość, o miłości, o tym czym jest dla kogo muzyka. Rozmawialiśmy nawet o polityce!

Tego się nie da opisać, to trzeba wysłuchać. Poniżej prezentujemy link do audycji. Wystarczy kliknąć w mikrofon pod tekstem i puścić sobie w tle wczorajsze Nocne Rozmowy z Gwiazdami.

Dodaj komentarz