Zdrastwuj ratusz, czyli jak prezydent poprosił rosyjskich muzyków o zagranie na Jarmarku Świątecznym

Parovoz, rosyjski zespół znany w Polsce z przeboju „Zdrastwuj Lidl, zdrastwuj Biedronka” zagra podczas Jarmarku Świątecznego. Dziś podczas spotkania muzyków z prezydentem, Piotr Grzymowicz poprosił ich o zagranie koncertu w Olsztynie.

 

Dziś prezydent gościł delegację z Kaliningradu. Oprócz zespołu Parovoz, na spotkanie przyjechali dziennikarze radiowi, telewizyjni i prasowi oraz blogerzy z obwodu kaliningradzkiego. Typowa kurtuazyjna wizyta, rozmowy, kawa i ciastka. Po spotkaniu w ratuszu, miał być wspólny spacer po Olsztynie.

Piotr Grzymowicz jednak zaskoczył wszystkich, gdy oficjalnie poprosił zespół Parovoz o to, by zagrali w Olsztynie podczas Jarmarku Warmińskiego. Oczywiście, w przypadku, gdy nie mają akurat w tych dniach innych planów koncertowych.

Rosjanie zgodzili się bez wahania. Zagrają w Olsztynie. Okazało się, że muzycy w całym składzie, razem są w Polsce i w samym Olsztynie po raz pierwszy. W związku z tym nigdy też nie zagrali u nas koncertu.

Teraz olsztyńska widownia będzie miała okazję wreszcie posłuchać młodych utalentowanych Rosjan na żywo. Czekamy z niecierpliwością, tym bardziej, że program artystyczny przygotowany w tym roku podczas Jarmarku przedstawia się wyjątkowo nędznie.

Dodaj komentarz