Twój partner w ważnych sprawach

Podział majątku to proces, który może wydawać się skomplikowany i pełen emocji, ale przy właściwym wsparciu i profesjonalnym doradztwie staje się znacznie łatwiejszy i mniej stresujący. Jeśli mieszkasz w Olsztynie lub okolicach i potrzebujesz pomocy w sprawach związanych z podziałem majątku, to właśnie teraz jest idealny moment, aby poznać wartość doświadczonej kancelarii prawniczej w rozwiązaniu Twoich problemów.

Podziały majątku Olsztyn – rozwód i podział majątku

Podział majątku to istotny etap procesu rozwodowego, który może wpłynąć na Twoją finansową przyszłość. Warto podkreślić, że każdy przypadek jest unikalny, a od jego właściwego rozwiązania zależy wiele aspektów, w tym mienie, długi, oraz dobro dzieci. Dlatego skorzystanie z pomocy doświadczonej kancelarii prawniczej jest kluczowe.

Kierując się do przepisów polskiego prawa, każdy majątek nabyty przez małżonków w trakcie trwania małżeństwa jest określany jako wspólny, chyba że strony zdecydują inaczej(umowa intercyzy). Majątkiem wspólnym mogą być objęte nieruchomości(mieszkania, domy, grunty), ruchomości(auta, meble, sprzęt RTV AGD), zyski i oszczędności, udziały w spółkach, prawa majątkowe(prawa autorskie, znaki towarowe), obligacje, fundusze inwestycyjne, czy też polisy na życie. Z drugiej strony do majątku zaliczają się również długi, a także zaciągnięte w trakcie trwania małżeństwa kredyty.

Partner materiału: https://podzialy-majatku.pl/olsztyn

Podział majątku po rozwodzie Olsztyn – niezmiernie ważna perspektywa

Możemy wyróżnić dwa sposoby podziału majątku po rozwodzie. Jest to podział poprzez drogę sądową lub polubowne porozumienie. Jeżeli strony są zgodne jest to najlepsze wyjście, które oszczędzi czas i pieniądze. Procedura sądowa jest dłuższa i często kosztowna, niestety w bardzo wielu przypadkach nieunikniona. Skuteczny adwokat od podziału majątku gwarantuje zabezpieczenie własnych interesów, zwłaszcza jeśli druga strona także decyduje się skorzystać z pomocy prawnika.

Adwokat od podziału majątku to inwestycja w Twoją przyszłość

Zgadza się – decyzja o zatrudnieniu sprawdzonego i doświadczonego prawnika jest inwestycją w twoją przyszłość. Twój adwokat zadba i zorganizuje cały proces od podstaw, wykluczając błędy, które mogą mieć niekorzystne konsekwencje dla Twojego portfela.

Do twojego wyboru należy metoda rozliczania się z kancelarią – jest to stałe wynagrodzenie lub tzw. model success free. W tym modelu gratyfikacja adwokata uzależniona jest od skuteczności przeprowadzenia sprawy i korzyści majątkowych jakie przypadną Tobie w wyniku zakończenia sprawy.

Skuteczne działanie jako podstawa sukcesu

Adwokat od podziału majątku ma pełne ręce roboty i jego zadania są mocno zróżnicowane. Elementem wyjściowym jest prawidłowa analiza sytuacji klienta, tak by móc zagłębić się w sytuację majątku. Adwokat sugeruje najlepsze w danym przypadku metody podziału i negocjuje podział z drugą stroną. Jeżeli dochodzi do sądowego podziału majątku, adwokat zajmuje się przygotowaniem dokumentów i jest przedstawicielem klienta aż do momentu egzekucji wyroku sądowego.

Dodaj komentarz